kamila
Kamila Kielar

Kamila Kielar

Maciej . Posted in 4823

spec. od terenów subpolarnych, podróży rowerowych
  Kraków
 

Miała być arabistą, bo wydawało jej się, że lubi ciepło. Na szczęście zdarza się i tak, że studia jednak czegoś uczą i gdy przypadkiem wylądowała na fińskim uniwersytecie odkryła, że jednak tereny subpolarne są bezdyskusyjnie najfajniejsze na świecie. Z podróży zawsze przywozi coś więcej, niż tylko przeżycia i zupełnie nie chodzi tu o figurki na kominek, bo sama podróż jest dla niej jedynie pretekstem. Najważniejsze projekty podróżnicze, w jakich brała udział to Afryka Nowaka (dwa etapy) oraz samotne podróże rowerowe w poprzek całej Alaski i Kamczatki. Ma na koncie 6 kontynentów (choć wstyd przyznać, brakuje Antarktydy) oraz 60 krajów. Na razie.

Z dziada krakowianka, z pradziada kresowianka. Zjadaczka w każdych ilościach zupy pho, wędzonych kamczackich pstrągów oraz pierogów ruskich. Entuzjastka entuzjazmu. Tancerka orientalna, zakochana całkiem po polsku w kilku rodzimych reportażystach. Autorka paru wystaw, które – nie wiadomo dlaczego – zazwyczaj dotyczą Afryki. Jeśli nie pisze, a po swoich podróżach potrzebuje zarobić na kolejne – wtedy podróżuje z innymi.

Pisać uczyła się na dziennikarskich studiach w Polsce i w Finlandii oraz na dwuletnich studiach podyplomowych z creative writing, a praktykowała od początku w dziennikarstwie turystycznym, którego nigdy nie zdradziła na rzecz żadnego innego dziennikarstwa. Ma na koncie również publikację reportażu o bośniackich lesbijkach w tomie „Opowiadania przyprawione miłością” oraz fragment przewodnika „Polska według kobiet”. Obecnie pracuje nad kolejną książką… a nie, przecież to na razie jest tajemnica.

Ostatnie artykuły

 
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress