IMG_9357
Kilka drobnych i przydatnych gadżetów

Kilka drobnych i przydatnych gadżetów

Marcin Musiał . Posted in Aktualności, Recenzje, Recenzje sprzętu, Sprzęt na wypady niskobudżetowe 5930 Brak komentarzy

Dziś kilka ciekawych rozwiązań sprawdzających się w podróży. Tanie, proste i skuteczne.

Kubek Foldacup

Podręczny kubeczek, zarówno na wrzątek jak i na bardzo zimną wodę. Zrobiony jest z plastycznego tworzywa, dzięki czemu nawet podczas upadku nie grozi mu zniszczenie.

KubekNiewiele waży, można go złożyć. Jest bardzo praktyczny w podróży. Po złożeniu może pełnić również rolę popielniczki. Jego pełne wymiary to 9,4 x 7,2 x 2,9 cm. W środku mieści się szklanka wody. Używam go od wielu lat, spisuje się bardzo dobrze. Wykonany został przez szwedzką firmę dla celów wojskowych, prawdopodobnie każdy army shop będzie go miał w sprzedaży.
Kosztuje mniej więcej 10-15 zł.
Podobnym rozwiązaniem dostępnym na rynki jest większa kopia kubka czyli… miska.

 

Worek na wodę

Można go kupić w wielu sklepach, mój kupiłem w Decathlonie. Worek ma kilka pozytywnych cech i dwie negatywne.

Przede wszystkim podstawowym plusem jest fakt, że nie musimy sięgać do plecaka, żeby napić się wody. Dzięki rurce przyczepionej do pojemnika, w każdej chwili możemy ugasić pragnienie, bez zbędnego ściągania bagażu.

Worek na wodęDruga cecha, to pojemność – 2 litry. W razie konieczności możemy łatwo odmierzyć ilość płynu. Np., jeśli jesteśmy w terenie odludnym, gdzie nie ma wody zdatnej do picia, możemy wlać do pojemnika np. ze strumienia, rozpuścić w niej tabletki do uzdatniania wody i po chwili rozkoszować się rześką wodą. Dzięki znanej nam pojemności, łatwo obliczymy ilość tabletek potrzebnych do rozpuszczenia.

Jeśli często irytuje Was kontrola płynów podczas odprawy na lotnisku (nie wolno przewozić więcej niż 100 ml w jednym opakowaniu), ten worek będzie niewidzialny dla skanera. Podróżując po Azji, miałem kilkanaście przelotów i kilkadziesiąt kontroli. Skaner odczytuje worek jako cześć budowy plecaka. Tymczasem wszystkie butelki, których kształt jest łatwo rozpoznawalny, zostaną nam odebrane.

Do negatywów można zaliczyć dwie kwestie. Materiał jest nieodporny na niektóre płyny (czasem są to alkohole, napoje gorące), ale przeciwwskazania są wymienione na opakowaniu. Drugi negatyw, to smak płynu, który się troszkę zmienia po wlaniu do worka.

IMG_9357

Iskrownik, krzesiwo magnezowe

Krzesiwa wykonane są ze stalowego pręta wzbogaconego magnezem. Dzięki niemu możemy rozniecić iskry w każdych warunkach, nawet podczas deszczu. Iskrę wywołuje się poprzez pocieranie blaszką o pręt. Jedno potarcie zapewnia nawet kilkaset iskier jednocześnie. Krzesiwo wystarcza na około 5000 rozpaleń ognia.

Uncaught exception: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12)